تبلیغات
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان - نطق قبل از دستور آقای فرامرز گلشنی
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان
افزایش بصیرت، حضور حداكثری و انتخاب اصلح :تشکیل "مجلس صالح و سالم و قوی" با شرکت پرشور مردم

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1391/04/13
  • مجلس شورای اسلامی
  • >
  • دوره: ۴
  • >
  • جلسه: ۱۳۴

نطق قبل از دستور آقای فرامرز گلشنیفرامرز گلشنی – بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (عج) و با درود به روان تابناک امام راحل و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و با آروزی سلامت و طول عمر مقام معظم رهبری و با تشکر از امت شهیدپرور .
شرکت در انتخاب ریاست جمهوری و آرزوی موفقیت رئیس جمهور محبوب ایران السلامی و با تشکر از برادر بزرگوار جناب آقای حجت السلام ناطق نوری ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و آیت الله غیوری نماینده محترم ولایت فقیه و نماینده محترم شورای اسلامی به خصوص نمایندگان محترم گیلان ، دکتر عادلی استاندار ، مدیران محترم استان گیلان و غیره که در سومین سالگرد مردم مصیبت دیده شهرهای رودبار ، منجیل ، لوشان ، رستم آباد ، جیرنده ، تنکابن و بخشهای مرکزی رحمت آباد و بلوکات و عمارلو شرکت و از نزدیک بازسازی ویرانی های زلزله را رؤیت نموده اند ، اکنون بدون مقدمه به اصلی ترین مسأله مطرح در مجلس و دولت یعنی انتخاب هیأت دولت می پردازم. 

برای تعیین وزیر باید به نکات زیر توجه نمود که خداپسندانه نتیجه اش پیشبرد اهداف اسلامی و برنامه های پیش بینی شده را در برنامه های دوم مکمل برنامه اول با دید اولویت پروژه ها به برگشت صنایع در مدت کوتاه و به نتیجه رسیدن کارها در زمان پیش بینی شده حاص کار خود دارای یک اقتصاد مناسب با حرکت موجود و نگران پانسهای بی حساب و کتاب روز از لحاظ قیمت نخواهیم بود . که خود “ فیدبک ” کنترل قیمت در بازار توان زندگی را از مردم محروم نخواهد گرفت پس نتیجه وزیر باید به طور خلاصه دارای امتیازات زیر باشد :
۱- وزیر نباید وزارتخانه خود را منفصل از وزارتخانه های دیگر به صورت معیار مستقل ببیند و همیشه روحیه مملکت بینی را در اولی وزارتخانه دیده و حتی مساعدت و کمک متقابل خود باعث رشد چند جنبی خواهد شد دریغ نکنید که متأسفانه خود شاهد این بی تفاوتی بوده ام .
۲- وزیر باید در وزارتخانه مربوطه کاملا شناخت به کار وزارت خانه و در دل آن کار مشرف به کار بوده و شناخت کامل و دقیق و انتخاب همکاران مناسب را داشته تا بتواند مدیریت صحیح و اسلامی را پیاده نماید .
۳- وزیر حتما باید در برنامه ریزی از افراد قوی ، کاردان ، متهد ، کهنه کار و آشنا به رشد صحیح ، جوانب برنامه را داشته و به موقع نسبت به زمان اقتصاد را درست دیده باشد ، استفاده نماید . در این مورد ضعف بزرگی داریم .
۴- موفقیت یک وزیر وابسته به انتخاب مدیران وزارت مربوطه که کاملا اعتقاد درونی به انقلاب اسلامی و لایق به کار ، مدیر ، دلسوز، دقیق و مردی باشد انجام کار را نه فقط به افراد دورو برخود ببیند بلکه همیشه در انجام کار مجموعه درگیر کاری را به حد توان تخصص در خود کار دیده شود تا دلسردی در مجموعه کار پیش نیاید .
۵- همیشه بهینه کاری داشته باشد ، یعنی در بعضی از کارها مشورت از یک گروه را نپذیرد ، بلکه مشورت چند جنبه داشته که این مسأله باعث پختگی ، آگاه موفقیت و هم عامل رشد
استعدادهای نهفته خواهد شد .
۶- عملکرد وزیر در برنامه پایه و انحراف معیار برنامه و علتها و پیشامدهای درونی کاری همیشه برای برنامه های آینده بسیار مفید می باشد . در برنامه آتی منظور و برنامه را با مناسب ترین وضعیت اقتصادی و سیاسی و فرهنگی دیده باشد ، نه اینکه اعلام نماید برنامه با موفقیت تمام شد ولی به چه قیمتی ؟
۷- وزیر آنچنان باید هوشیار باشد در دور ترین نقطه مملکت از برخورد مسؤولین ادارات مربوطه به آن وزارتخانه و همکاری با مردم ، ایجاد دلگرمی برای مردم از طرف مسؤول با صداقت و مهربانی صورت گرفته یا که دارای فساد اداری است ؟ متأسفانه فعلا در بعضی از ادارات شدیدا درگیر آن هستیم توجه خاص به مسأله به کل مسؤولین می دهم .
۸- موفقیت وزیر در آموزش و پیشرفت تجربه کاری و انتقال تکنولوژی برای کارکنان آن وزارتخانه و انتخاب بهترین روشهای موجود در دنیا و منطبق با فرهنگ اسلامی اعلام رشد هر مسأله را با دقت زیر نظر داشته باشد .
۹- بستن قراردادهای خارجی و داخلی از روش صحیح و درست که در این مورد مطالبی دارم که شایسته گفتار و همچنین مزاحم وقت شریف نمایندگان محرتم نخواهد شد . فقط توجه ریاست محترم جمهور را به بازرسی از قراردادها خاطرنشان می سازم که گروهی آگاه جهت بررسی ، ارسال با قاطعیت با خاطی برخوردازر شود و اعلام رشد کاری در داخل آن وزارت خانه با قراردادهای خارجی موظف کرده تا از همکاری وزارتخانه های دیگر یا شرکتها جهت انجام کار در پیمان خارجی از توان کاری داخلی استفاده نمایند ، دیده شود .
۱۰-وزیر باید جرأت تصمیم گیری و آینده نگری و جدی گرفتن انجام کار در زمان پیش بینی را داشته باشد .
۱۱-نگهداری و دلسوزی در حفظ افراد وزارتخانه و اموال در قبال ایمنی کارکنان و آتش سوزی که هر روز شاهد ضررهای زیادی می باشیم و بی توجهی از آن می گذریم . پیشنهاد می کنم در حال کنونی نیاز به تصمیم گیری جدی و فوری جهت ایمنی افراد در قبال حوادث ناشی از کار و علائم اخطار دهنده و غیره و بهداشت صنعتی در آتش سوزی ضررهای چند میلیارد که در قبال پرداخت هزینه جزنی می توان جلوگیری از خسارت نمود که خود مسؤول رسیدگی آتش سوزی از طرف مجلس شورای اسلامی بوده ام خطر را اعلام می نمایم .
۱۲-وزارای محترم قبلی که در کابینه فعلی معرفی می شوند با دقت و خداپسندانه توجه به عملکرد آنها باشیم و توجه داشته باشیم که وزراء فعلی چهار سال تجربه آموخته اند بهر حال صلاح را طوری درنظر بگیریم که به نفع مملکت باشد و بس . خیال فرضی موفقیت در کارهای اجرائی هزینه و زمان کشته خواهد شد که فردای آینده دیر است . با توجه به اینکه ریاست محترم جمهور خود شخصی اندیشمند و از ذخائر انقلاب و مورد اعتماد کامل رهبر هستند ، با درنظر گرفتن دیدگاههای مقام معظم رهبری و با هوشیاری درایت کامل در معرفی کابینه اقدامات ضروری و بایسته انجام خواهند داد.
به علت کمبود وقت ادامه صحبت را در رابطه با نیازهای حوزه انتخابیه و امیدوارم پس از انتخاب هیأت دولت بنا به قول قبلی حاج آقا رفسنجانی در اولین فرصت ، منت بر سر مردم زلزله زده شهرستان رودبار و حومه گذاشته و از نزدیک ویرانی های حاصل از زلزله را که خود و رهبر معظم انقلاب رؤیت نموده و با دستور آنها با دست توانای دولت بازسازی شده است ، بازدید فرمایند . و اما نیازها :
۱- مردم شهرستان زلزله زده رودبار و حومه بی صبرانه منتظر وام جهت تکمیل ساختمانها که با حداقل هزینه قابل استفاده مردم مصیبت دیده قرار بگیرد می باشند و بازدیدی که حاج آقا ناطق نوری ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم از منطقه داشته اند به وضوح معلوم بود که اکثر ساختمانها در حوزه شهری و روستائی ناتمام مانده است .
۲- کمبود آب (چاه و شبکه انتقال و توزیع) به علت نداشتند بودجه کافی در شهرهای (رودبار ، منجیل ، لوشان ، رستم آباد ، جیرند و تنکابن ) می باشیم که در این باره کرارا تذکرات لازم به مسؤولین وزارت نیرو داده شده است ولی تا حالا نتیجه ای گرفته نشده ، شدیدا نیاز به اقدام فوری است .
۳- نارسائی برق در کل شهرستان به علت کمبود شبکه فشار متوسط و ضعیف و تجهیزات آن جهت تغییرات و جا به جائی در ایام زلزله صورت گرفته و هنوز هم کار برق رسانی به علت نداشتن بودجه کافی ناتمام مانده است .
۴- ساختن مدارس مردمی که تعدا زسادی از مدارس جا مانده است هنوز پی آنها کنده نشده یا درصد پائینی را دارا می باشند .طبقه بندی: نطق قبل از دستور نمایندگان، 
برچسب ها: نطق قبل از دستور آقای فرامرز گلشنی،

سلام
1392/02/2 14:32
و اینگونه نشد که نتیجه این شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
معرفی کاندیداها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
-------------

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

تفریح و سرگرمی

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار