تبلیغات
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان - نطق قبل از دستور آقای مسلم میرزاپور
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان
افزایش بصیرت، حضور حداكثری و انتخاب اصلح :تشکیل "مجلس صالح و سالم و قوی" با شرکت پرشور مردم

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1391/04/13

  • مجلس شورای اسلامی
  • دوره ۳
  • جلسه ۸۰

رئیس جلسه: اکبر هاشمی رفسنجانی
تاریخ: ۱۳۶۷/۱۲/۰۲
شماره روزنامه رسمی: ۱۲۸۳۵
زمان: ۰۸:۲۰ تا ۱۲:۰۰

رئیس ـ آقای میرزاپور بفرمائید.
نطق قبل از دستور آقای مسلم میرزاپورمسلم میرزاپور ـ «بسم الله الرحمن الرحیم»ابتدائاً ولادت با سعادت مرد زهد و جهاد مولی الموحدین علی علیه السلام را به جهان اسلام و به محضر حضرت امام مدظله العالی و ملت شریف ایران و مجلس محترم تبریک و تهنیت عرض می دارم. انشاء الله که همة ما پیروان راستین این مرد عدالت گستر باشیم. ضمناً سالروز شهادت نمایندگان عزیزی که بر اثر حملة ددمنشانه جنگنده های بعثی عراق به شهادت رسیه اند به محضر حضرت امام و امت امام و مجلس محترم تبریک و تهنیت عرض می دارم.لقد انزلنا الیکم کتابا فیه ذکر کم افلا تعقلون .

انقلاب یک تحفه نفیسی را برای ملت ها به ارمغان آورد که استراتژیک دنیای استکبار را بر هم زد و به ملل جهان تفهیم داشت که حاکمیت از آن ملت ها است نه قدرت های استکباری؟؟، و این حرکت مقدس ملت بزرگ ایران در اواخر قرن بیستم نگرش جدیدی را در حکومت داری به ملت ها داد اگر بشریت دریابند که حکومت باید در اختیار مردم باشد و سرنوشت حکومت در اختیار ملت ها قرار گیرد آن موقع قدرت های استکباری می فهمند که جز طبل تو خالی و قدرت پوشالی بیش نیستند. اما چه باید کرد که استکبار جهانی اراده ملت ها را در زندان های تحمیق و تحمیل محبوس داشته واین دو تحفه شوم استعمارنو ملتها را به یاس و ناامیدی کشانده که باورشان نمی‌آید که روزی بتوانند حکومت را بدست گیرند. امروز ملتی رنجیده که از تاریخ انبیاء صدای ظلم و فشار های استخوانهای اسلافشان و برادرانشان را در ستون های اهرام مصر و دیوار چین و کاخ های تخت جمشید. و سفید ـ کرملین به گوش شنیده اند راه نجات را جز جهاد در راه خدا برای رسوا کردن قدرت های شوم استعمار کهنه و نو ندیده اند و چنین ملتی را در دنیا اسیر قدرت های پلیدی گشته که همة امورات دنیا را بدست دارند. استعمار با پیچیدگی هایی که دارد از دخالت در مرزها گرفته تا عمق ریشه های فرهنگی این ملت نفوذ می کند تا بتواند مقاصد شوم خود را هم بدستان دشمنان ما و هم به دست دوستان ما به تحقق بکشاند امروز محال است بتوان جامعه را از خطر غول های استعماری که تا دندان مسلح علیه ما به کمین نشسته اند حفظ کرد مگر اینکه دقیق ترین محاسبات را با وحدت کلمه در امور نظام کشور داری به کار برد. امروز مشکلاتی دامن گیر این انقلاب بزرگ شده که باید مجلس و دولت به طور جدی برای رفع آن مشکلات اقدام نمایند و اگر غفلت کنند فردا دیر است:

۱-بوروکراسی در اداره کشور کولاک می کند و مردم مستضعف از این بوروکراسی رنج می برند و به قول یکی از محققین، ده انقلاب بزرگ را بوروکراسی اداری بلعیده است و ما نباید از نارضایتی ها ئیکه از طریق بوروکراسی بر مردم تحمیل می شود غافل باشیم.
۲-نداشتن برنامه ریزی کلان در امور کشور داری و سرگرم شدن با مسائل و مشکلات موضعی و مقطعی.
۳-عدم اجرای قانون و بی احترامی به قانون یکی از معضلات مهم کشور است هیچ وقت اداره جامعه با سلیقه و رابطه به مقصد نخواهد رسید ممگر اینکه عوامل اجرائی احترام به قانون و تمکین به اجرای قانون داشته باشند.
۴-وجود اختلافات و بحث های زائد انقلاب را تهدید می کند آنهم در شرایطی که ما نه تنها به وحدت مذهبی بلکه به وحدت ملی محتاج هستیم.
۵-وجود دستگاه های موازی که هم هزینه های سنگینی را بر دوش بودجه کشور گذاشته و هم دستگاهها را از مسئولیت ها مبرا داشته که به هر کدام مراجعه می شود می گویند به آن دستگاه مربوط است و در نهایت به هیچ کس مربوط نمی شود.
۱۵۰۰-۶میلیارد تومان سرمایه سرگردان در دست مردم است و آنهم در شرایط بد اقتصادی کشور.
۷-عدم امنیت سرمایه گذاری در تولید در شرایط فعلی ضروری به نظر می رسد برای به سرعت در آوردن سرمایه های سرگردان و نقدینگی ها باید اعتماد و امنیت برای سرمایه گذاری ایجاد کرد آن هم برای تولید با نظارت دولت که بشود اهداف زیر را در این رهگذر بدست آورد:
الف ـ سرمایه ها را به گردش انداخت.
ب ـ اشتغال ایجاد نمود.
ج ـ جلوگیری از تورم و کمبود ها
د ـ کم کردن کارهای خدماتی و فعال نمودن کارهای تولیدی.
ه ـ تقلیل از استقراض داخلی و پرهیز از استقراض خارجی.
۸-عدم بکارگیری تکنولوژی در کشاورزی موجب شده که نسل جدید تن به کار کشاورزی سنتس ندهد زیرا کشاورزی سنتی پاسخگوی هزینه های کشاورز نمی تواند باشد و در ضمن نسل جدید رغبت به کشاورزی سنتی ندارد.
۹-برای قشر فرهنگی و کارمند و بالاخره کلیه اقشار کم درآمد گام مؤثری برداشته نشده و همچنان سنگینی تورم و گرانی روی دوش این اقشار محروم و آبرومند سنگینی می کند و ده ها مشکلات دیگر که یقیناً مجلس و دولت ضمن اطلاع از تنگناهای کشور استحضار دارند راه دشوار است و فرصت کم، آنهم برای ملتی فداکار که عمیقاً به اسلام عزیز و امام بزرگوار پایبندند، غفلت برای چنین ملتی گناه نابخشودنی است.
یکی دو تذکر به هیأت رئیسه محترم مجلس دارم:
۱-مجلس با توجه به اینکه ۹ سال از عمرش می کذرد جزئی ترین امکانات تحقیقاتی، کارشناسی، اطلاعاتی و آماری را در اختیار نداردنمایندگانی که باید در مسائل مهم کشور اظهار نظر و تصمیم گیری کنند آیا بدون در دست داشتن تصویر کامل بنیة اقتصادی، فرهنگی سیاسی ـ نظامی منطقی است. از اینکه در بعضی مواقع قانون در عمل با مشکل مواجه می شود می توان گفت که عدم امکانات تحقیقاتی بی اثر نبوده است و این ضعف عمده متوجه هیأت رئیسه محترم مجلس است ان شاء الله، به قول بزرگان ددهه دوم انقلاب دهه سازندگی است کلیه امکانات تحقیقاتی در اختیار مجلس و نماینده قرار گیرد.
۲-جایگاه مجلس و نماینده: روابط عمومی مجلس که زیر نظر هیأت رئیسه محترم مجلس است هنوز بعد از سه دوره تشکیل مجلس قادر نبوده جایگاه مجلس و نماینده را در سطوح تحصیل کرده ها جا بیندازد تا چه رسد در سطوح عوام. مردم متأسفانه تصویر نماینده را این طور ترسیم داشته اند که نماینده باید جاده بسازد بیکار را بر سر کار معرفی کند و. بالاخره کار چاق کن باشد و جداً این طور ذهنیات برای آینده مجلس نه تنها خوشایند نیست بلکه خطر ناک است.
هر چند ریاست محترم مجلس گاهی در رابطه با جایکاه مجلس و نمایندگان سخنانی ایراد فرموده اند اما کار اصولی آن است که یک برنامه به عنوان مجلس و نماینده در رسانه های گروهی گذاشته شود روابط عمومی و هیأت رئیسه در این رابطه سرمایه گذاری جدی و مستمر داشته باشند.
ضمناً چند تذکر در رابطه با حوزه انتخابیه ام دارم:
۱-آسفالت و یا حداقل مرمت اصولی جاده رحمت آباد به عمارلو که کراراً هم به وزارت راه تذکر داده شد، ولی متأسفانه اقدام عملی صورت نگرفته با توجه که عمده جمعیت روستا ئیان شهرستان رودبار از این مسیر رفت و آمد دارند. شایان توجه است که به اصطلاح شهرستانی که یک کیلومتر جاده آسفالت ندارد مگر شاه راه رشت به قزوین.
۲-رانش و حرکت زمین در منطقه بالغ بر ۱۰ روستا را در معرض خطر جدی قرار داده از مسئولین امر، نخست وزیر محترم و وزارت مسکن و جهاد سازندگی تقاضا می شود برخورد جدی نسبت به این خطر بزرگ بفرمایند.
۳-روغن زیتون که یکی از ارزاق ضروری به شمار می رود متأسفانه به دلیل برخورد نا صواب اداره بهداشت موجب گردیده مردم روغن را به صورت قاچاق معامله کنند که کراراً هم تذکر داده شده ولی متأسفانه ترتیب اثر به تذکرات نداده اند.۴-چندین هزار درخت زیتون به دلیل کمبود آب مزروعی در معرض خشک شدن است از وزارت کشاورزی و وزارت نیرو و جهادسازندگی با توجه به اینکه محصولی است منحصر به این منطقه است تقاضا می شود مشکل کمبود آب مزروعی را جدی بگیرندوالسلام. (احسنت)طبقه بندی: نطق قبل از دستور نمایندگان، 
برچسب ها: نطق قبل از دستور آقای مسلم میرزاپور،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
معرفی کاندیداها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
-------------

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

تفریح و سرگرمی

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار