تبلیغات
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان - نطق قبل از دستور آقای سید ابوالحسن مخزن موسوی
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان
افزایش بصیرت، حضور حداكثری و انتخاب اصلح :تشکیل "مجلس صالح و سالم و قوی" با شرکت پرشور مردم

  • مجلس شورای اسلامی
  • دوره ۲
  • جلسه ۴۰۰

رئیس جلسه: اکبر هاشمی رفسنجانی
تاریخ: ۱۳۶۶/۰۲/۱۳
شماره روزنامه رسمی: ۱۲۳۱۶
زمان: ۰۸:۱۵ تا ۱۲:۱۰

مخزن موسوی – بسم الله الرحمن الرحیم
 
نطق قبل از دستور آقای سید ابوالحسن مخزن موسویحلول ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن ، ماه خودسازی ، ماه غلبه انسان بر نفس ماهی که مسلمین به جهاد اکبر می روند و انشاءالله به مقام رفیع « متقین » می رسند . بر همه مسلمین مبارک باد ، انشاءالله که خداوند به برکت دعاهای مسلمین مددهای غیبی اش را بیش از پیش بر رزمندگان اسلام نازل فرماید و آنها را به پیروزی نها ئی برساند و در شب قدر سقوط صدام و حزب بعث را در این ماه مقدر گرداند .
دوازدهم اردیبهشت سالگرد شهادت دانشمند مجاهد ، فیلسوف ، عارف مفسر قرآن کریم علامه مرتضی مطهری که به حق روز معلم نام گذاری شده بر همه امت حزب الله بویژه معلمان شریف مبارک باد .

تاریخ نمونه ها ئی همچون مطهری را کم سراغ دارد که آنچنان جامعیتی در علوم و معارف اسلامی داشته باشند که در مباحث مختلف فلسفه ، کلام ، عرفان ، منطق ، فقه ، اصول ، تفسیر ، جامعه شناسی ، تاریخ ، نقد آراء مادیون مانند آنها ید طولائی داشته باشد . استاد ، در دوران تاریک و سیاه حکومت ستم شاهی چون اهمیت تربیت دانشجویان و ضرورت مقابله با طوفانهای افکار الحادی که دانشجویان را تهدید می کرد خوب درک کرده بود لذا بیشتر وقت خود را در دانشگاه گذراند ، استاد در دانشکده الهیات همچون استوانه محکمی بود که از سوئی مزاحم رژیم و مانع تبلیغ مبلغان افکار مادی بود و از سوی دیگر وجودش بعنوان استاد و معلمی دلسوز مایه دلگرمی دانشجویان .
آن هنگام که به اصلاح استادی ضد اسلام ضد خدا با بعضی از دانشجویان درگیر شده بود و دانشجویان بعنوان اعتراض در راهرو دانشکده الهیات تجمع کرده بودند ، استاد از اطاق محقرش که کمتر از ۶ متر بود خارج شده و خطاب به دانشجویان فرمود ، الان دیگر مسئله مسئله اسلام و کفر است ، حال دیگر به ما مربوط می شود . و از دانشجویان خواست که دانشکده را ترک گویند . استاد در اولین جلسه درس خود در دانشکده خطاب به دانشجویان می فرمود :
علم آموزی عبادت است و محل تعلیم و تربیت نیز عبادتگاه محسوب میشود ، پس در این مکان با وضو باشید .
استاد مطهری نمونه یک معلم وارسته و یک شاگرد وارسته بود . او در عین اینکه در اوج قله علم و تقوی بود ، رابطه اش با استاد خود ، رابطه مرید و مراد بود ، و احترام فوق العاده به استادش می گذاشت ، و آنگاه که نام استادش را به زبان یا به قلم می آورد ، با تکریم زاید الوصف یاد می کرد ، از جمله وقتیکه نام استادش علامه طباطبائی را ذکر می کند می فرماید : استادنا الکرام علامه طباطبائی روحی له الفداء ، و از استاد اکبرش امام امت با وصفی بالاتر از این یاد می کند ، باشد که این الگوئی گردد برای معلمان و شاگردان جامعه ما .
بجاست که سخن استاد را در وصف شاگردش بیان کنم . استاد بزرگوارش حضرت امام بعنوان تبریک و تسلیت در شهادت شاگردش این چنین زیبا فرمود : تسلیت در شهادت شخصیتی که عمر شریف و ارزرنده خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف کرده و با کجرویها و انحرافات مبارزه سرسختانه کرده ، تسلیت در شهادت مردی که در اسلام شناسی و فنون مختلفه اسلام و قرآن کریم کم نظیر بود من فرزند بسیار عزیزی را از دست داده ام و در سوک او نشستم که از شخصیت هائی بود که حاصل عمرم محسوب می شد .
و تبریک از داشتن این شخصیت های فداکار که در زندگی و پس از آن با جلوه خود نورافشانی کرده و می کنند ، من در تربیت چنین فرزندانی که با شعاع فروزان خود مردگان را حیات می بخشند و به ظلمت ها نور می افشانند ، به اسلام بزرگ مربی انسانها ، و به امت اسلامی تبریک می گویم ، من اگر چه فرزند عزیزی که پاره تنم بود از دست دادم . لکن مفتخرم که چنین فرزندان فداکاری در اسلام وجود داشته و دارد . و چه بسیار مناسب و بجا انتخاب شد ، روز شهادت این معلم علی مقام بنام روز معلم باشد که معلمان جامعه ما او را بعنوان الگوی ارزشمند خود برگزیده و طریق علم و عرفان و عشق و شهادت را از او بیاموزند .
هرچند که به حق معلمان ایثارگر و مخلص جامعه همچون الگوی خویش علم را با جهاد علم را با مبارزه با استکبار و علم را با شهادت درهم آمیختند .
وجود مجتمع های آموزشی در لشکرها و تیپ ها از افتخارات معلمان جامعه ماست که برای تربیت جوانان ، دیار و خانه و علقه ها و وابستگی ها را رها کرده هجرت آغاز کردند تا رسالت الهی خویش را به انجام رسانند ، آنگونه که علی علیه السلام در حق استادش پیامبر «ص» فرمود : « طبیب دوار بطبه » ، معلمان مخلص جامعه ما نیز با حضور در این مجتمع های آموزشی به او اقتدار کرده اند . و خود برا ی تعلیم و تربیت به دنبال دانش آموزان رفته و میروند و چقدر بجا است که این روش همه جا گستر شود .
علاوه براین معلمان جامعه ما در تعلیم و تربیت به فرموده معلم بزرگ علی علیه السلام عمل نموده اند که فرمود : من نصب نفسه للناس اماما فعلیه ان یبدأ بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره ، ولیکن تأدیبه بسیرته قبل تأدیبه بلسانه .
هرکه خود را پیشوای مردم نمود باید پیش از یاد دادن به دیگری تحت به تعلیم نفس خویش بپردازد ، و باید پیش از ادب کردن و آراستن دیگران به زبان ، به روش و عمل خود او را ادب و آراسته نماید .
و بر این اساس معلمین واقعی جامعه ما برای اینکه درس جهاد و شهادت و عشق و عرفان را به شاگردان خود بیاموزند خود راهی جبهه می شوند و تاکنون تعداد کثیری به همراه شاگردان خود در جبهه های نبرد لوحه پر افتخار شهادت را دریافت کرده اند باشد که دیگر معلمان جامعه ما نیز راه آنها را ادامه دهند .
و اما بزرگداشت مقام معلم تنها در شعار و بیان و محدود به یک روز و یک هفته کافی نیست .
از سوئی اعتبار معلم به خود معلم ، آراستگی او به فضائل اخلاقی و کمالات الهی به تلاش و همت او ، به سعه صدر او و برخورد تأم با محبت او در تعلیم و تربیت بستگی دارد .
و از سوی دیگر وظیفه ای که دستگاه اداری آموزش و پرورش در تأمین خدمات و ایجاد تسهیلات ، خصوصا در برخوردهای انسانی و اسلامی توأم با تکریم و ارزش گذاری در برابر معلم دارد . و از جهت دیگر احترام و تکریمی که کلیه دستگاه های اجرائی کشور بطور عملی و مردم بطور عام باید در برابر معلم بنمایند . آنچه که سخن از حقوق و تأمین زندگی است ، معلم باید در درجه نخست قرار گیرد و آنجا که سخن از مسکن و دیگر تسهیلات رفاهی است ، معلم باید در اولویت قرار گیرد نه اینکه در شعار و سخن معلم مقام بالائی داشته باشد ولی در عمل برعکس باشد ! شیوه ای که در مدارس کشور آغاز شده ، بسیار پسندیده است ، که دانش آموزان با دسته گلی با هدیه کوچکی از مقام معلم خود تقدیر می کنند که این چیز در ظاهر کم ارزش یک دنیا دلگرمی برای معلم می آورد .
انشاءالله که قدردانی از مقام معلم از هفته معلم فراتر رفته و تغییری بنیادی در فرهنگ نگرش به معلم و جایگاه او در جامعه ایجاد شود .
تذکرات به مسئولین اجرائی کشور :
۱ – علیرغم تذکرات مکرر ، متأسفانه هنوز کم و بیش روال ناصحیحی در کشور جاری است که چشم های انقلاب و مسئولین یعنی نیروهای مخلص حزب اللهی دستگاه های اجرائی و کارخانجات را در انجام وظایفشان دلسرد می کند و کرارا پیش آمده که گزارش یا شکایتی که در باره برخی از مسئولین و یا جریان ناسالمی ارسال شده علیرغم اینکه بعضا به وزیر مربوطه تذکر داده می شود که شکایت یا گزارش محرمانه تلقی شود باز به نحوی عمل می شود که گزارش یا شکایت سرانجام بدست کسی که درباره اش نوشته شده می رسد و او شروع به تسویه حساب و برخورد حذفی با نویسنده یا امضاء کننده می کند مؤکدا و مجددا به مجریان کشور خصوصا هیأت محترم وزیران متذکر می شوم که این شیوه به صلاح مملکت نیست ، و تبعات آن گریبان مسئولین را خواهد گرفت .
۲ – پس از چندسال که از زمان پیش بینی شده برای بهره برداری از طرح ۲۰۰۰ تنی سیمان لوشان گذشته ، در نیمه دوم سال ۶۵ طرح به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی فروخته شد که با کمال تأسف مسئولین شرکت مذکور بدون تدبیر و برنامه ریزی صحیح اقدام به تعطیل طرح و اخراج کارگران می کنند . و واقعا جای سؤال است که آیا آقایان حق دارند اینگونه با بیت المال و سرمایه مسلمین برخورد کنند ؟ ! که پس از مدتی بدنبال فشارها و تذکرات مکرر طرح از تعطیلی خارج گردیده ولی متأسفانه علیرغم تذکرات و تأکیدات برخلاف قرار و روال تعیین شده بدون ضابطه صحیح عده ای را از مجموعه نیروهای اخراج شده جذب نمودند که برخی از خانواده های شهداء و افراد حزب اللهی بیکار شده و یا حیرت نظاره گر روند بی ضابطه طرح هستند لذا به سازمان تأمین اجتماعی موکدا متذکر می شوم که نسبت به جذب و به کارگیری نیروهای برکنار شده سریعا اقدام نماید و بنحوی عمل نمایند که بهره برداری به تأخیر نیافتاده و به اقتصاد کشور لطمه وترد نشود . ـ رئیس – وقتتان تمام است ) مشابه این حرکت با روند ناسالمی که در اداره سیمان ۳۰۰ تنی لوشان حاکم است و متأسفانه وزارت صنایع موفق به اصلاح آن نشده در شرف تکوین است و پیش بینی میشود با این روند عده ای از حزب اللهی ها و نیروهای صالح از آنجا به بهانه های مختلف یا از مسئولیت هاشان عزل شوند و یا بیکار گردند لذا به وزیر محترم صنایع متذکر میشوم که جلو اینگونه حرکت ها را بگیرند و در اسرع وقت نسبت به اصلاح مدیریت کارخانه مذکور اقدام نماید و هرگونه اقدام در مورد نیروی انسانی درایت و پختگی لازم و مراعات تقوای الهی و مصالح کشور انجام گیرد . و السلام علیکم و رحمه الله .طبقه بندی: نطق قبل از دستور نمایندگان، 
برچسب ها: نطق قبل از دستور آقای سید ابوالحسن مخزن موسوی،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
معرفی کاندیداها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
-------------

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

تفریح و سرگرمی

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار