تبلیغات
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان - مهران محبی
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان
افزایش بصیرت، حضور حداكثری و انتخاب اصلح :تشکیل "مجلس صالح و سالم و قوی" با شرکت پرشور مردم

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1390/11/15
نظرات جامع دکتر محبی در خصوص رودبار          

دکتر مهران محبی شیرکدهی از مفاخری است که نام رودبار را همیشه در ذهن خود به ثبت رسانده و در جملات خود بارها نام شهرستان رودبار را به زبان می آورد. به دعوت وی  به سومین کنگره ملی بزرگان مهندسی ایران که در  مرکز همایش های صدا و سیمای ایران در شهر تهران برگزار گردید؛ همراه این مهندس برتر حضور یافتم. دکتر محبی سالهای زیادی را به ادامه تحصیل پرداخته و به گفته مجری کنگره مهندسان می توان نام دانشمند فرهیخته را به وی داد. دکتر محبی از چهره های شناخته شده سیاسی و علمی است که با توجه به وجوهات وی امید است در مراحل بعدی نیز همچون گذشته موفق و سربلند باشد. مطالبی که خواهید خواند مختصری از مصاحبه ما با جناب دکتر در مرکز همایش های صدا و سیما می باشد......

 شاید مصاحبه ما متفاوت تر از گذشته باشد، اما شکی در آن نیست که وظیفه خود دانستیم تا با یک نخبه ملی به گفتگو بنشینیم. در این کنگره ملی که با موضوع نقش مهندسین در توسعه پایدار شکل گرفت؛ سید مهدی هاشمی رئیس نظام مهندسی کشور نیز حضور داشت و در پیرامون نقش مهندسین در توسعه پایدار و مقررات ملی ساختمان نیز به ایراد سخنرانی پرداخت.
معرفی و رزومه کاری :
مهران محبی متولد 1348، اهل روستای شیرکده، برادر شهید بزرگوار مهرداد محبی، دوران تحصیل خود را تا دیپلم در مدارس شهید محبی شیرکده، چنبل، چلکاسر و شریعتی رشت ادامه داد و در سال  1369با قبولی در رشته الکترونیک وارد دانشگاه گردید. دکتر محبی دانشجوی دوره ی دکتری اقتصادی و حقوقی است و در رشته های مهندسی الکترونیک، عمران و مدیریت اجرایی(MBA) نیز  به تحصیل پرداخته است.
-1 مدیر بخشی از پروژه های ریاست جمهوری
2- مدیر فنی کارخانه گوشت زیاران
3- مدیر عامل  و رئیس هیئت مدیره شرکت طرح هشتم
4- عضو کارشناسان پایه یک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین
5- مدرس دانشگاه و پژوهشگر
6- مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور شش گوشه غرب
7- مخترع دستگاه اندازه گیری حرارت به روش اپتیک
8- ارائه و چاپ ده ها مقاله علمی، اقتصادی و مهندسی
9- کسب رتبه 2 کنکور سازمان نظام مهندسی
پروژه های انجام شده:
1- ارائه خدمات مشاوره ای و بررسی مسائل اقتصادی و برنامه ریزی و بودجه بندی و به طور کلی تکنیک ها و روش هایی که در زمینه اقتصادی مورد نیاز صنعت، بخش یا سازمان می باشد.
2- مطالعات امکان سنجی فنی- اقتصادی و زیست محیطی، برنامه ریزی و مطالعات انرژی، اجرای راهکارهای صرفه جویی انرژی، ممیزی و مدیریت انرژی، تأسیسات انحراف آب، کنترل و دفع سیلابها و اصلاح مسیر رودخانه، انجام خدمات مهندسی سدهای خاکی و بتنی به منظور ذخیره و کنترل آب و تولید نیرو
3- مطالعات مقدماتی فنی و توجیه اقتصادی طرح های صنعتی و تولیدی، مطالعات ظرفیت و میزان تولید، طراحی خط تولید، انتخاب تکنولوژی
4- مطالعه و بررسی و تحلیل اثرات جهانی شدن بر عملکرد و سهم شرکت های تولید کننده محصولات غذایی
5- احداث کانال های آبیاری منطقه زلزله زده آبگرم از اعتبارات بانک جهانی و ملی بالغ بر 60 کیلومتر
6- احداث6 مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و احداث مسجد بین راهی اتوبان کرج
7- احداث راه و زیر سازی و آسفالت پروژه مسیر سایت آبیک و ایپک شرکت مخابرات
8- احداث سد و بندهای کنشکین و شهید آباد
9- احداث و زیر سازی و آسفالت شهر صنعتی لیا و آراسنج
10- تسطیح اراضی پروژه های سازمان جهاد کشاورزی قزوین و بخش خصوصی بالغ بر 1500 هکتار

جناب دکتر با توجه به اینکه  شهرستان رودبار پتانسیل های زیادی در جهت پیشرفت همه جانبه را دارا می باشد، وضعیت کنونی این شهرستان را نسبت به سایر شهرستان های استان گیلان چگونه ارزیابی می کنید؟
شهرستان رودبار بدلیل موقعیت جغرافیایی و چهار فصل بودن، در واقع یکی از بهترین شهرستان جغرافیایی مناسب به لحاظ آب و هوا و زمین است. می توان  پتانسیل ها و عوامل تولید این شهرستان را به دو دسته تقسیم کرد؛ دسته اول شامل: منابع طبیعی، آب و هوا، موقعیت مکانی و مشخصات دموگرافیک یا جمعیت شناختی و دسته دوم شامل: زیر ساخت های ارتباطی، نیروی کار ماهر و متخصص که دارای امکانات پژوهشی و دانش فنی می باشند. بنده بر این باور هستم که عوامل پیشرفته برای کسب مزیت رقابتی اهمیت  زیادی دارند. معمولاً عوامل یا منبع اولیه و پایه ای به صورت طبیعی بوجود آمده  و یا بوسیله طبیعت ارزانی شده اند، اما عوامل پیشرفته حاصل سرمایه گذاری  بوسیله افراد، شرکت ها و دولت ها می باشند. بنابراین سرمایه گذاری های  دولتی در زمینه های آموزش، پایه و عالی و نیز بهبود مهارت های عمومی و سطح دانش افراد جامعه و تشویق انجام تحقیقات پیشرفته در قلمرو آموزش عالی می تواند کیفیت عوامل پیشرفته را ارتقاء دهد. ارتباط بین عوامل تولید پایه و پیشرفته پیچیده است. وجود عوامل تولید پایه می تواند نوعی مزیت اولیه ایجاد کند که بعداً از طریق سرمایه گذاری روی عوامل تولید به تقویت این مزیت ها انجامیده و تداوم فشار را برای انجام سرمایه گذاری روی عوامل پیشرفته تضمین کند. با توجه به موارد فوق خوشبختانه شهرستان رودبار دسته اول عوامل تولید را به طور کامل دارا می باشد. اما دسته دوم عوامل تولید بصورت بسیار ضعیف محسوس است.
به طور کلی موانع جدی در مسیر توسعه اقتصادی ایران را چگونه بازگو می کنید؟
بالغ بر سه میلیون نفر بیکار، 9 میلیون نفر زیر خط فقر، 50 هزار میلیارد یارانه غیر هدفمند و اتلاف وسیع انرژی، نابودسازی میلیاردها ساعت از وقت کلانشهر نشینان در ترافیک های کور، نفت زدگی بودجه، 100 میلارد دلار نقدینگی سرگردان نزد مردم، 200 میلیارد دلار خروج سرمایه فیزیکی و انسانی، گستردگی انحصارات مخرب اقتصادی (دولتی و غیر دولتی) تورم، قاچاق و واردات بی رویه، صادرات سنتی و نفتی، حجم بالای کشته ها در تصادفات رانندگی، پایین بودن نرخ بهره وری، وارداتی بودن نظام آموزش و پژوهشی و کم توجهی به استراتژی توسعه هدفمند، اختلاس های سنگین در سیستم دولتی و دروغ گویی و عوام فریبی در واقع موانع جدی در مسیر توسعه اقتصادی ایران می باشد.
ناکارآمدی نظارت و ارزشیابی، فساد اداری و سیاسی از موانع توسعه اقتصادی در ایران است چه راهکارهای را پیشنهاد     می کنید؟
حاکمیت اخلاق در سیاست و اقتصاد، ساماندهی و توسعه شرکت های خدماتی امور بانکی، مالیاتی، ثبتی، گمرگی و .... تشکیل دادگاه مستقل جرائم اقتصادی، افشای اسامی مفسدان، تشکیل نهادهای مردمی ناظر حاکمیت دولت الکترونیک بجای کاغذ بازی با ساز و کارهای تشویقی و تنبیهی، الزام ادارات به انتشار جدول گردشکاری.
به نظر شما دولت و مجلس کنونی چقدر در روند سند چشم انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران موثر بوده اند؟
چشم انداز عبارت است از تصویر مطلوب و آرمان قابل دستیابی جامعه در یک افق زمانی معین بلند مدت که مانند چراغی فرا روی ملت دولت قرار می گیرد.
در افق 1404 هجری شمسی مطابق ابعاد اقتصادی سند چشم انداز بیست ساله، ایران کشوری خواهد بود توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی در سطح منطقه از نظر سلامت، رفاه، فرصت های برابر، توزیع مناسب درآمد به دور از فقر، فساد، تبعیض، برخوردار از وجدان کاری  انضباط و روحیه ی تعاون، دست یافته به جایگاه اول اقتصادی با تاکید بر جنبش نرم افزاری و تولید علم و رشد پرشتاب مستمر اقتصادی و رسیدن به اشتغال کامل و ..
اما طی سال های اخیر چالش های ایجاد شده از سوی دولت و مجلس در موارد ذیل متمرکز است:
1-سیستم دیوان سالاری ناکارآمد و ضعف و عدم وجود سیستم های مدیریت نوین و متناسب با نیازها و شرایط جامعه
2-ساختار نامتعادل بازارکار و نرخ رشد بالای بیکاری
3-کاهش قدرت خرید گروه های متوسط و کم درآمد و فاصله زیاد و توزیع نامتعادل درآمد بین گروه های درآمدی جامعه
4-بهره وری پایین نیروی کار، سرمایه و کل عوامل تولید ملی
5-سهم پایین منابع انسانی در تولید ثروت ملی
6-وابستگی دولت به درآمدهای نفتی و عدم تبدیل ذخایر ملی به سرمایه های در گردش برای توسعه ملی
7-تمرکز و انحصار اقتصاد دولتی و سهم پایین بخش های غیر دولتی در اقتصاد ملی
8-نهادینه نشدن موسسات نظریه پردازی اقتصادی و تکنولوژی در کشور
و ...
ضمناً در خصوص موانع پیروزی، دشمنی آمریکا به عنوان مهمترین چالش مطرح بوده است. بعضی از دولتمردان و مجلسیان در جهت هر چه شعله ور تر شدن فقط به آتش دمیده اند.
شنیده شده شما نیز قصد ورود به انتخابات را دارید؛ چنین است؟
تا تاریخ انتخابات و ثبت نام خیلی مانده؛ اما اگر مردم بخواهند با کمال میل ثبت نام می کنم.  علاقمندم با توجه به سوابق کار اجرایی و تحصیل در رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف؛ بتوانم باری را از دوش ملتم بردارم. خیلی دوست دارم وکالت مردم شهرستان رودبار را در پارلمان کشور به عهده بگیرم و پیگیر مطالبات به حق  شهرستان رودبار باشم. البته مردم یک شهرستان وقتی نماینده ای را با حائز اکثریت آراء روانه مجلس می کنند، ایشان نه تنها برای شهرستان خود، بلکه نماینده ملت ایران است.
به نظر شما به چه نماینده ای می توان یک نماینده خوب گفت؟
 نماینده خوب نماینده ای است که با ارائه طرحی جامع و کار ساز بتواند گره مشکلات کل ملت ایران را مرتفع نماید نه صرفاً جهت پاره ای از مشکلات بعضی از هواداران خود ایشان. بنظر بنده این فرد یک نماینده نیست، بلکه یک دلال است و شأن و مقام نمایندگی را نمی داند و واقف بر شرح وظایف نماینده هم نیست.
نظرتان در خصوص وعده های نامزدهای احتمالی به مردم چیست؟
من اول خودم و بعد دوستان عزیزم که قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند دعوت می کنم به تقوی الهی و پرهیز از هر گونه دروغ پردازی و وعده های دروغ و عوام فریبی، اگر طرح و برنامه ای دارند تمام جوانب را بسنجند و مطالعات فراوان در خصوص آن  طرح داشته باشند. از مشاوران حرفه ای و دارای تحصیلات عالی  و کار کشته استفاده کنند. مبادا طرحی غیر قابل اجرا را برای مردم مطرح کنند صرفاً به جهت جلب توجه عامه مردم که بعدها یعنی آینده ای نه چندان دور شرمنده مردم شوند. این نه به صلاح کاندیداست و نه به صلاح مردم و کشور. البته کسانی بودند که در انتخابات های گذشته چه مجلس و ریاست جمهوری با وعده های دروغ بر مردم آرا مردم را گرفتند. هم برای کشور مشکل ایجاد کردند و هم از چشم مردم افتاده اند، از این ها باید درس گرفت لقمان را پرسیدند ادب از کی آموختید، گفت از بی ادبان.
مردم چگونه می توانند با بصیرت خاص نماینده خود را انتخاب نمایند؟
قبل از هر چیز من به عنوان برادر کوچک به مردم شریف شهرستان رودبار چند توصیه دارم:
الف: مردم باید مسائلی از قبیل تعصب گرایی این طرف آبی و آن طرف آبی را برای همبیشه کنار بگذارند.
ب: با توجه به گسترده بودن شهرستان؛  مطبوعاتی های  شهرستان که از ارکان اصلی دمو کراسی محسوب می شوند، اطلاع رسانی کنند و کاندیداها را بدور از هرگونه مسائل شخصی و سیاسی همانی که هستند به مردم معرفی نمایند.
ج: کاندیداهای عزیز فقط خودشان را معرفی کنند و از هرگونه تخریب کاندیداهای دیگر جدا خودداری کنند و کاندیداهایی که یک دوره نماینده شده اند در واقع امتحانشان را پس داده اند و مردم خود خوب می توانند قضاوت کنند و نیاز به تخریب آنها نیست. اما می توانید منصفانه عملکردشان را به نقد بکشید.
و اما مردم شریف شهرستان رودبار، نماینده مجلس باید دارای خصوصیات و شرایطی به شرح زیر باشد:
1- نماینده مجلس یعنی وکیل مردم در مجلس، یعنی اینکه شما با حضور پای صندوق های رای و انداختن برگ سبز رای به صندوق و نوشتن اسم یک کاندیدا به طرف وکالت  بلاعزل داده اید تا از حق و حقوق  شما در مجلس شورای اسلامی دفاع کند.
2- شما با رای سبز خود در واقع سرنوشت یک ملت را رقم می زنید.
3- در زمان رای دادن استناد کنید به آیه شریفه قرآن کریم که خداوند فرموده:  ما سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کنیم بلکه آن خود قوم  هستند که سرنوشت خویش را عوض می کنند.
4- در مورد سطح توانمندی شخص کاندیدا کاملاٌ تحقیق کنید و این حق شماست.  الف: با توجه به اینکه مجلس جایگاه قانون گذاری است آیا وکیلی که انتخاب می کنیم حقوق دان است؟ چقدر از حقوق می داند؟ معمولا وکیل خوب باید بر علوم عقلی اشراف کامل داشته باشد.  ب: با توجه به اینکه نظام برنامه ریزی و به ویژه ساختار تنظیم و تصویب بودجه و نظام بودجه ریزی کشور علی رقم برخی اصلاحاتی که در سال های اخیر در آن صورت گرفته است کماکان دارای مشکلات فراوان می باشد، آیا نماینده من اقتصاددان و برنامه ریز است؟ چقدر بر علوم اقتصاد اشرافیت دارد؟
5- با توجه به اینکه  شهرستان رودبار بعد از بازسازی زلزله سال 69 که توسط ستادهای معین  انجام  شد و بودجه آن بصورت ویژه و کلان و کمک های مردمی چه از داخل و چه از خارج کشور تامین شد، بعد از آن نیز قصور زیادی در خصوص تامین اعتبار پروژه های عمرانی شده، راستی توانمندی نماینده من در خصوص طراحی و اجرای پروژه های عمرانی چقدر است؟ معمولاٌ کسی که تحصیل کرده ی رشته های علوم مهندسی عمران و سوابق اجرای پروژه های عمرانی داشته باشد قطعاً مفید خواهد بود.
6- با توجه به اینکه شهرستان رودبار دارای موقعیت جغرافیایی مناسب به لحاظ آب و هوا و منابع طبیعی و موقعیت مکانی، زمینی و مشخصات  دموگرافیک و جمعیت شناختی را دارا می باشد، بهتر نیست نماینده ای انتخاب کنم که تحصیل کرده در رشته صنعت و در خصوص طراحی بخش صنعت و واحدهای تولیدی دارای سوابق و تجربه باشد، من که چند فرزند تحصیل کرده بیکار در منزل دارم.
7- من یک ایرانی هستم ، مجلس ایران  باید در دنیا سرآمد باشد و به تبع آن ملت ایران مصوبه مجلس آینده متعلق به نسل آینده ، همانا فرزندان بیکار من و شما است. مردم شریف شهرستان رودبار و ملت فهیم ایران بیائیم، اصرار کنیم و متحد شویم که مجلس به دست دانایان و اندیشمندان بیفتد تا شاید چاره ای حاصل شود.
8- با توجه به اینکه مطبوعات از ارکان اصلی دموکراسی است، آیا نماینده آینده من با مطبوعات آزاد و مستقل موافق است،؟ آیا نماینده من نقد پذیر است؟ آیا نماینده من احزاب و گروه های سیاسی شناسنامه دار کشور را می شناسد؟ چقدر با آزادی فعالیت های احزاب و گروه های سیاسی موافق است؟
9- با توجه به اینکه طی چند سال اخیر چالش های زیادی در سطح بین الملل در زمینه توسعه سیاسی و اقتصادی ایجاد شده و کشور تقریباً در تحریم کامل اقتصادی است و صادرات به ندرت انجام می شود و می دانید که وقتی صادرات یک کشور به پائین ترین حد برسد به همان اندازه به اقتصاد کشور لطمه وارد می شود و رفاه عمومی به حداقل خود می رسد که به طور مثال در سال 1390 رشد اقتصادی کشور در خوشبینانه ترین حالت به صفر درصد می رسد. البته همه اینها به مجلس مربوط نمی شود بیشتر دولت نیز دخیل است که دولت و مجلس با هم ارتباط تنگاتنگ دارند و از نظر گرایش های سیاسی از یک طیف هستند. راستی نماینده من از روابط دیپلماسی ایران با دیگر کشور ها چقدر می داند؟ آیا دارای بینش سیاسی، اقتصادی،  فرهنگی و.... در خصوص روابط بین الملل است؟
10- راهکار نماینده من در خصوص پیوستن ایران به WTO چیست؟ راه مقابله، چالش های ایجاد شده را چگونه عنوان می کند؟ و چه روش ها و ابزارهایی را در خصوص سیاست گذاری در تجارت خارجی ارائه می کند؟ با توجه به اینکه ایران در حال حاضر وضعیت مطلوبی در دنیا ندارد ، آیا نماینده من اینقدر توانمند است که در سطح بین الملل حرفی برای گفتن داشته باشد؟ آیا می تواند در بخش سیاست خارجی فضا را به نفع ایران رقم بزند و با ارائه طرح های نوین اقتصادی، کشور را از این وضعیت نجات دهد.
11- امنیت ملی از دیدگاه نماینده من چقدر از اهمیت برخوردار است؟ مبارزه تجاری که هم اکنون در دنیا رایج است نماینده من چه راهکارهایی را ارائه می کند؟ آیا نماینده من موافق حمایت از مصرف کننده است یا حامی دولت؟ با توجه به اینکه تمام سیاست گذاری های غلط اقتصادی به ضرر مصرف کننده تمام می شود و .....
12- با توجه به اینکه نماینده توانمند باید از شجاعت و شهامت بالایی برخوردار باشد آیا نماینده من جرات و شهامت دارد که در صورت تخطی دولت مشی اختلاس های بزرگی که طی سال های اخیر در سیستم دولت رخ داده و در سیستم بانکی جداً نقص بزرگی بری دولت و جامعه است تذکر دهد و محکم بایستد؟

   -13  راستی برای من شهروند جای سوال است که چرا مردم هر دوره از انتخابات می گویند بین بد و بدتر، بد را انتخاب کنیم، من هرگز نشنیده ام مردم بگویند در بین خوب و بد، خوب را انتخاب کنیم و در بین خوب و خوب ترین، خوبترین را انتخاب کنیم. پس کی باید ما بین خوب و خوبترین، خوبترین را انتخاب کنیم. توصیه من به دست اندرکاران هیئت نظارت این است که در بررسی صلاحیت ها آسان بگیرند تا لااقل روشنفکران و اندیشمندان جامعه بتوانند کاندیدا شوند و مردمی هم بگویند که بیایید بین خوب و خوبترین، خوبیترین را انتخاب کنیم. مثلاً چه اشکالی دارد مردم و هیئت نظارت از آنهائی که لیاقت و شایستگی دارند دعوت به کاندیداتوری بکنند و بهتر نیست زمینه را برای حضور نخبگان در عرصه انتخابات فراهم کنیم تا آسیب کمتری به ملت وارد شود؟ آخر این ملت تاوان زیادی برای پایداری نظام جمهوری اسلامی داده؛ یکی از برادران رزمنده هشت سال دفاع مقدس تعریف می کرد که در جزیره مجنون عملیات به قدری شدید و سنگین بود و عراقی ها در فاصله نزدیک روبروی ما مرکز داشتند. شهید علوی فرمانده گردان در جلوی گردان حرکت می کرد و می گفت بچه ها با هم حمله کنید، مهدی(عج) یارتان و ما می دیدیم که ایشان تیر می خورد ولی همچنان به راهش محکم و استوار ادامه می داد و می گفت: مهدی(عج) یارتان با هم حمله کنید و رفت تو دل دشمن که هنوز سال هاست از عملیات مجنون می گذرد اما از رجعت پیکر مطهر آن شهید که توسط دشمن آبکش شده بود خبری نیست و همچنان همانند جد بزرگوارش حضرت فاطمه الزهرا(س)، مفقود الاثر باقی ماند. آری شهیدانی که از همه چیز گذشتند در راه وطن فقط با خدا معامله کردند جانشان را گذاشتند کف دستشان تا توانستند خاک وطن را از دشمن پس بگیرند. پس بیائیم ما هم از خود گذشتگی کنیم و به دور از مسائل شخصی و سیاسی صلاحیتها را بررسی کنیم. اگر می بینیم جوانانمان کراکی شده اند و شیشه مصرف می کنند و به دامان اعتیاد روی آورده اند  به خاطر سیاستهای اشتباه ما بوده، پس چرا باور نمی کنیم، همیشه ما حرف درست نمی زنیم، همیشه حق با ما نیست و ایران متعلق به همه ایرانیان است. درد دل ها زیاد است و سینه ام سنگینی می کند و وقت اجازه نمی دهد که همه مشکلات را بازگو کنم و...

خبرنگار اعزامی هفته نامه شکوفه های زیتون به سومین کنگره ملی بزرگان مهندسی ایران- مرکز همایش های صدا و سیما- تهران


کسانی بودند که در انتخابات های گذشته چه مجلس و ریاست جمهوری با وعده های دروغ بر مردم آرا مردم را گرفتند.
مردم باید مسائلی از قبیل تعصب گرایی این طرف آبی و آن طرف آبی را برای همبیشه کنار بگذارند.
کاندیداهایی که یک دوره نماینده شده اند در واقع امتحانشان را پس داده اند و مردم خود خوب می توانند قضاوت کنند و نیاز به تخریب آنها نیست. اما می توانید منصفانه عملکردشان را به نقد بکشید
اگر می بینیم جوانانمان کراکی شده اند و شیشه مصرف می کنند و به دامان اعتیاد روی آورده اند  به خاطر سیاستهای اشتباه ما بوده
سوابق کاری:
1- مدیر بخشی از پروژه های ریاست جمهوری
2- مدیر فنی کارخانه گوشت زیاران
3- مدیر عامل  و رئیس هیئت مدیره شرکت طرح هشتم
4- عضو کارشناسان پایه یک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین
5- مدرس دانشگاه و پژوهشگر
6- مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور شش گوشه غرب
7- اختراع دستگاه اندازه گیری حرارت به روش اپتیک
8- ارائه و چاپ ده ها مقاله علمی، اقتصادی و مهندسی
9- کسب رتبه 2 کنکور سازمان نظام مهندسی
10- معدل کل مقطع کارشناسی ارشد 01/18

پروژه های انجام شده:
1- ارائه خدمات مشاوره ای و بررسی مسائل اقتصادی و برنامه ریزی و بودجه بندی و به طور کلی تکنیک ها و روش هایی که در زمینه اقتصادی مورد نیاز صنعت، بخش یا سازمان می باشد.
2- مطالعات امکان سنجی فنی- اقتصادی و زیست محیطی، برنامه ریزی و مطالعات انرژی، اجرای راهکارهای صرفه جویی انرژی، ممیزی و مدیریت انرژی، تأسیسات انحراف آب، کنترل و دفع سیلابها و اصلاح مسیر رودخانه، انجام خدمات مهندسی سدهای خاکی و بتنی به منظور ذخیره و کنترل آب و تولید نیرو
3- مطالعات مقدماتی فنی و توجیه اقتصادی طرح های صنعتی و تولیدی، مطالعات ظرفیت و میزان تولید، طراحی خط تولید، انتخاب تکنولوژی
4-
5- مطالعه و بررسی و تحلیل اثرات جهانی شدن بر عملکرد و سهم شرکت های تولید کننده محصولات غذایی
6- احداث کانال های آبیاری منطقه زلزله زده آبگرم از اعتبارات بانک جهانی و ملی بالغ بر 60 کیلومتر
7- احداث6 مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و احداث مسجد بین راهی اتوبان کرج
8- احداث راه و زیر سازی و آسفالت پروژه مسیر سایت آبیک و ایپک شرکت مخابرات
9- احداث سد و بندهای کنشکین و شهید آباد
10- احداث و زیر سازی و آسفالت شهر صنعتی لیا و آراسنج
11- تسطیح اراضی پروژه های سازمان جهاد کشاورزی قزوین و بخش خصوصی بالغ بر 1500 هکتار

طبقه بندی: معرفی کاندیداهای دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون، 
برچسب ها: دکتر مهران محبی شیرکدهی، شیرکدهی، دکتر مهران محبی، مهران محبی،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
معرفی کاندیداها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
-------------

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

تفریح و سرگرمی

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار