تبلیغات
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان - پیام امام راحل به مردم درباره انتخابات مجلس؛ دنیا منتظر حماسه حضور مردم در انتخابات باشد/ نصیحتی به کاندیداها
دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار زیتون،انتخابات شهرستان رودبار استان گیلان
افزایش بصیرت، حضور حداكثری و انتخاب اصلح :تشکیل "مجلس صالح و سالم و قوی" با شرکت پرشور مردم

با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس، پیام امام خمینی(ره) به ملت ایران در 11 فروردین 1367(در آستانه انتخابات سومین دوره مجلس شوراى اسلامى) را مرور می کنیم که گویا همین دیروز و با نگاهی به شرایط کنونی کشور صادر شده است. پیامی که به نظر می رسد مانند سال 67، امروز هم همه مردم مخاطب آن هستند.

ایشان در این پیام بر لزوم شركت در انتخابات و حفظ شئونات اسلامى و اخلاقى در تبلیغات كاندیداها تاکید کرده اند. با وجود آنکه ایران اسلامی در آن زمان در شرایط جنگ و بمباران قرار داشت اما در پاسخ به پیام امام(ره)، حدود 17 میلیون نفر در انتخابات مجلس سوم شرکت کردند و حضوری 60 درصدی را رقم زدند. پیام امام را در ادامه مرور می کنیم.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏
در آستانه انتخابات سومین دوره مجلس شوراى اسلامى هستیم. گمان نمى‏كنم كه نقش و اهمیت انتخابات و مجلس شوراى اسلامى بر كسى پوشیده باشد. بحمد اللَّه هر چه از عمر با بركت انقلاب شكوهمند اسلامى ما مى‏گذرد، مردم مسلمان و متعهد كشورمان به اهمیت حضور و نقش تعیین‏كننده خود در تمامى صحنه‏هاى انقلاب آشناتر مى‏شوند، و راز دوام و بقا و استحكام قیام الهى خود را بهتر كشف مى‏نمایند.

هم اكنون، با توجه به آگاهى و شعور بالاى سیاسى مردم خداجوى ایران، شاید ضرورتى به یادآورى اهمیت شركت در انتخابات نباشد؛ ولى براى احتیاط در اداى تكلیف شرعى- سیاسى خود نكاتى را متذكر مى‏شوم:
 
1- از آغاز انقلاب تا كنون، یكى از اهداف شوم و پلیدى كه همواره مورد توجه استكبار جهانى و نوكران خارجى و داخلى آنان بوده است دور كردن مردم از صحنه‏هاى انقلاب و گسستن پیوندهاى پولادین آنان با آرمانهاى اجتماعى- سیاسى اسلام بوده است؛ كه در راه تحقق آن به انواع حیله‏ها و ترفندهاى گوناگون متوسل شده‏اند؛ كه بحمد اللَّه سرشان به سنگ خورده است؛ و ملت پیروز و سرافراز ایران با نمایش قدرت عظیم خود در حوادث گوناگون انقلاب این حقیقت و واقعیت را به اثبات رسانیده و نشان داده‏اند كه از دریاى خروشان وحدت و انسجام آنان چیزى كم نشده و نخواهد شد. و جهانخواران ان شاء اللَّه تا ابد حسرت گسستن اتحاد مقدس مردم ما را به گور خواهند برد.

بعید به نظر نمى‏رسد كه در این روزها یكى از اهداف شرارتهاى اخیر صدامیان در تهدید و ارعاب و ادامه بمبارانها و موشك‏باران مناطق مسكونى، علاوه بر سرپوش نهادن بر شكستهاى پیاپى خود در صحنه‏هاى نبرد، رسیدن به این هدف باشد كه حضور مردم را تحت الشعاع این جنایات قرار دهد و از هم اكنون هم باید مطمئن باشیم رسانه‏هاى استكبارى از عدم حضور مردم در صحنه انتخابات سخنها خواهند گفت؛ و با تحلیلهاى موذیانه و القائات توأم با تهدید و ارعاب تلاش خواهند نمود ذهنها را به مسائل دیگر معطوف نمایند. غافل از آنكه امت اسلامى ایران سالهاست نشان داده‏اند كه از این هیاهوها نمى‏ترسند، و مقاوم و استوار در مقابل تمام ابرقدرتها و قدرتها مى‏ایستند؛ و به یارى خداوند متعال، ملت شریف ایران با حضور گسترده خود انتخابات را در موعد مقرر و با قدرت و قاطعیت برگزار مى‏كنند؛ و مطمئناً در زیر موشك و بمب هم اگر قرار بگیرند، به پاى صندوقها مى‏روند و به تكلیف شرعى و الهى خود عمل خواهند نمود.

و این جانب تحت هر شرایطى در انتخابات شركت مى‏كنم. و ان شاء اللَّه دنیا خواهد دید كه مردم عزیز ایران چگونه حماسه حضور گذشته خویش را در سراسر میهن اسلامى تكرار خواهند كرد.

2- همان طور كه بارها گفته‏ام، مردم در انتخابات آزادند و احتیاج به قیم ندارند، و هیچ فرد و یا گروه و دسته‏اى حق تحمیل فرد و یا افرادى را به مردم ندارند. جامعه اسلامى ایران، كه با درایت و رشد سیاسى خود جمهورى اسلامى و ارزشهاى والاى آن و حاكمیت قوانین خدا را پذیرفته‏اند و به این بیعت و پیمان بزرگ وفادار مانده‏اند، مسلّم قدرت تشخیص و انتخاب كاندیداى اصلح را دارند. البته مشورت در كارها از دستورات اسلامى است. و مردم با متعهدین و معتمدین خویش مشورت مى‏نمایند. و افراد و گروهها و روحانیون در حد تذكرات قبلى در حوزه خود مى‏توانند كاندیدا معرفى نمایند؛ ولى هیچ كس نباید توقع داشته باشد كه دیگران اظهار نظر و اظهار وجود نكنند.

در هر حال، مردم با بصیرت و درایت و تحقیقْ كاندیداها را شناسایى كرده، و به‏ سوابق و روحیات و خصوصیات دینى- سیاسى نامزدهاى انتخاباتى توجه نمایند. مردم شجاع ایران با دقت تمام به نمایندگانى رأى دهند كه متعبد به اسلام و وفادار به مردم باشند و در خدمت به آنان احساس مسئولیت كنند، و طعم تلخ فقر را چشیده باشند، و در قول و عمل مدافع اسلام پابرهنگان زمین، اسلام مستضعفین، اسلام رنجدیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه جو، اسلام پاك طینتان عارف، و در یك كلمه، مدافع اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- باشند. و افرادى را كه طرفدار اسلام سرمایه دارى، اسلام مستكبرین، اسلام مرفهین بى‏درد، اسلام منافقین، اسلام راحت طلبان، اسلام فرصت طلبان، و در یك كلمه، اسلام امریكایى هستند طرد نموده و به مردم معرفى نمایند. و از آنجا كه مجلس خانه همه مردم و امید مستضعفین است، در شرایط كنونى نباید كسى انتظار داشته باشد كه حتماً نمایندگان باید از گروه و صنف خاصى باشند. باید توجه داشت كه هنوز خیلى از مسائل وجود دارد كه به نفع محرومین باید حل و فصل شود. و تمیز بین كسانى كه در تفكر خود خدمت به اسلام و محرومان را اصل قرار داده‏اند، با دیگران كار مشكلى نیست.
3- نصیحتى است از پدرى پیر به تمامى نامزدهاى مجلس شوراى اسلامى كه سعى كنید تبلیغات انتخاباتى شما در چهارچوب تعالیم و اخلاق عالیه اسلام انجام شود؛ و از كارهایى كه با شئون اسلام منافات دارد جلوگیرى گردد. باید توجه داشت كه هدف از انتخابات در نهایتْ حفظ اسلام است. اگر در تبلیغات حریم مسائل اسلامى رعایت نشود، چگونه منتخبْ حافظ اسلام مى‏شود. باید سعى شود تا خداى ناكرده به كسى توهین نگردد؛ و در صورتى كه رقیب انتخاباتى به مجلس راه یافت، به دوستى و برادرى، كه چیزى شیرینتر از آن نیست، لطمه‏اى نخورد.
ملت شهیدپرور ایران بدانند این روزها روز امتحان الهى است. روز پرخاش علیه كسانى است كه با اسلام كینه دیرینه دارند. روز انتقام از كفر و نفاق است. روز فداكارى است. امروز روز عاشوراى حسینى است. امروز ایران كربلاست، حسینیان آماده باشید.  «جَهِّزُوا أَنفُسَكُم بِالصَّلاحِ و السِّلاحِ» «1». نهراسید. كه نمى‏هراسید، كمربندهاتان را محكم كنید. اى آزادگان و احرار بپاخیزید. قدرتهاى بزرگ شرق و غرب مى‏خواهند شما را در زیر چكمه‏ها و چنگالهاى كثیف و خونین خود خُرد كنند كه حتى آخ هم نگویید. امروز روز مقاومت است. چنان بر صدام و امریكا و استكبار غرب سیلى زنید كه برق آن چشمان استكبار شرق را كور كند. امروز روز درنگ نیست. امروز روز صیقل انسانیتِ انسانهاست. روز جنگ است. روز احقاق حق است. و حق را باید گرفت. و انتظار آنكه جهانخواران ما را یارى كنند بیحاصل است. امروز روز حضور در حجله جهاد و شهادت و میدان نبرد است. روز نشاط عاشقان خداست. روز جشن و سرور عارفان الهى است. امروز روز نغمه سرایى فرشتگان در ستایش انسانهاى مجاهد ماست.

درنگِ امروز فرداى اسارتبارى را به دنبال دارد. امروز باید لباس محبت دنیا را از تن بیرون نمود، و زره جهاد و مقاومت پوشید، و در افق طلیعه فجر تا ظهور شمس به پیش تاخت و ضامن بقاى خون شهیدان بود.

فرزندانم، دشمن در بمباران شیمیایى مناطق مسكونى نهایت قساوت و درندگى خود را نشان داده است؛ و با حمله شیمیایى به مردم بى‏دفاع عراق حتى پایه‏هاى حمایت حامیان خود را نیز سست نموده است. به سوى جبهه‏ها هجوم برید تا ضربات پى در پى شما توان و امان او را بگیرد، كه ان شاء اللَّه پیروز خواهید شد. و السلام على عباد اللَّه الصالحین.

به تاریخ یازدهم فروردین 67
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏طبقه بندی: انتخابات در کلام بزرگان، 
برچسب ها: پیام امام راحل به مردم درباره انتخابات مجلس؛ دنیا منتظر حماسه حضور مردم در انتخابات باشد/ نصیحتی به کاندیداها،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
معرفی کاندیداها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
-------------

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

تفریح و سرگرمی

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار

دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار